Teatr Kalejdoskop -przedstawienia dla dzieci o tematyce: zdrowie i higiena

organizator imprez: e-mail: info@teatrkalejdoskop.com, tel. 793 700 971
kierownik artystyczny: e-mail: biuro@teatrkalejdoskop.com, tel. 514 35 99 22

Tematyka spektakli: zdrowie i higiena

Eliksir zdrowia

Eliksir zdrowia

TREŚĆ: W dalekiej krainie, w pałacu Sułtana, panuje smutek. Jedyna córka władcy ciężko choruje. Od dawna nie wstaje z łóżka. Liczni mędrcy wzruszają ramionami i pozostają bezradni – nic już nie można zrobić! Na dworze pojawia się jednak przybysz z odległego kraju - zwycięzca w wielkich zawodach, zdobywca złotego medalu. Podaje on nadwornemu kucharzowi przepis na cudowny napój. Tytułowy eliksir okazuje się zdrowym wywarem z owoców i warzyw, który w połączeniu z gimnastyką i ruchem na świeżym powietrzu, działa cuda. Księżniczka Opuncja odzyskuje zdrowie i urodę, a Sułtan obiecuje zmienić dietę wszystkich swoich poddanych.
I jak to w bajkach - wszystko kończy się ślubem.

Bajka promująca zdrowe odżywianie, ruch i ekologię.

Jak leśnik las ratował

Jak leśnik las ratował

TREŚĆ: Leśniczy dostrzega, że jego ukochany las schnie i marnieje. Pragnie zrozumieć powody takiego stanu rzeczy i znaleźć ratunek. Spotkana w lesie staruszka, której Leśnik służy pomocą, okazuje się Czarodziejką. Udziela naszemu bohaterowi cennej rady: ma dotrzeć do Krainy Kwitnących Wzgórz.

Na kraj świata

Na kraj świata

TREŚĆ: Na motywach książki Kornela Makuszyńskiego "Przyjaciel Wesołego Diabła". Historia chłopca wychowywanego przez ubogą i chorą babcię. Aby zdobyć pieniądze na lekarstwa Janek przyjmuje propozycję Czarodzieja, który ofiarowuje mu złote dukaty w zamian za służbę i posłuszeństwo

W królestwie Brudlandii

W królestwie Brudlandii

TREŚĆ: Król i Królowa pięknego Królestwa Brudlandii mają wszelkie powody do zmartwienia - ich kraina stała się miejscem, które omijają turyści, a jej rdzenni mieszkańcy wyjeżdżają do innych państw. A to z powodu przykrego zapachu i dziwnego spustoszenia lasów i łąk.